Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
image301.png
 

Co je to Karaoke ?

Karaoke je zpívání písniček na playback. Z playbacku jde pouze melodie, vokály jsou na pěvci. Základem každého karaoke je obrazovka, na které běží právě zpívaná část textu písničky a barevně jsou zvýrazňovaná slova a části slov tak, aby pěvec neztrácel rytmus. Karaoke je skvělá zábava pro děti, rodiče i pro babičku s dědou, zkrátka pro celou rodinu. Těm, kteří si chtějí zazpívat a rádi by slyšeli svůj zpěv znít s hudbou, s pravým základem, který k dané písni patří, těm je určeno KARAOKE.


 

Kde vzniklo Karaoke ?

Karaoke je japonský vynález, jeho název je odvozen z japonského karappo a okesutura, přeloženo prázdný orchestr, neboli hudba bez zpěvu. My bychom Karaoke mohli označit jako hudební základ. Odlišným podáním každého zpěváka tedy v podstatě vzniká pokaždé nový originál.Co si můžeme zazpívat ?

V zahraničí již dávno došlo k průlomu tohoto vynálezu, v Čechách oblíbenost Karaoke stoupá až v poslední době. Díky raketovému nástupu, kdy si každý fanda Karaoke najde tituly, obsahující písně jeho oblíbeného žánru. Tyto se vydávají laděny žánrově (folk, rock, lidové písně, pop), nebo se zaměřením na věkovou skupinu (80.léta, 90.léta, muzikály, slovenské hity 90.let, dechovka apod.).

Na obrazovce TV vidíme v pravidelném sledu se měnící odstavce s textem právě spuštěné písně. Slova právě zpívaná jsou v textu zvýrazňována, není tedy úplně nutné, aby »Karaoke zpěvák« znal alespoň melodii písně.

 

Proč Karaoke ?

Aby byl zpěvák dobře slyšet, je nutné mu dát do ruky mikrofon. Samotný mikrofon ovšem nic neřeší a málokdo má doma přístroj s mikrofonovým vstupem, připravený na kombinování hudebního základu, zpěvu a vizuálního sledování textů zároveň.
| Created by Sharonnka | Karaoke párty © 2010 | Všechna práva vyhrazena. |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one